Aktywacja ZBrush 4R7

Aktywacja ZBrush 4R7

INSTALACJA I AKTYWACJA PROGRAMU ZBRUSH

 

Proszę skorzystać z linku podanego poniżej, aby zarejestrować i ściągnąć licencję programu Zbrush Windows Academic: https://pixologic.com/CD

 

Teraz będziesz poproszony o wpisanie kodu CD: 7D9-QW3-64C (Ten CD kod jest ważny tylko jednorazowo). Następnie otrzymasz mail zawierający informacje odnośnie Twojego konta. Proszę zachować ten mail.

Po kliknięciu przycisku „Submit” strona zaktualizuje się, a następnie zostaniesz poproszony o wpisanie swojego adresu mailowego powiązanego z kontem.

Po wpisaniu Twojego adresu mailowego strona zaktualizuje się i będzie widoczna dana wersja Zbrush’a. Przed kontynuowaniem, proszę upewnij się co do właściwie wybranej platformy (Win).

Zostaniesz również poproszony o swoje osobiste dane. Jeżeli już posiadasz konto na wsparciu (Support account),  to informacje zostaną automatycznie do Ciebie dopasowane.  Przed przystąpieniem do dalszego procesu trzeba upewnić się, iż wszystkie informacje są poprawne. Jeśli nie posiadasz konta wsparcia, niezbędne będzie wypełnienie wszystkich informacji przed dalszym kontynuowaniem procesu aktywacji.

Aby zakończyć ten etap wciśnij ikonę „Register Zbrush & Generate Serial Key”.

Teraz otrzymasz swój numer seryjny programu. Ta informacja zostanie również wysłana na Twój adres mail razem z linkiem do pobrania programu ZBrush. Od tej chwili będziesz mógł zainstalować program, a następnie go aktywować.

PROSZĘ ZAPISAĆ SWÓJ NUMER SERYJNY!  Gdybyś chciał w przyszłości ponownie zainstalować ZBrush, nie będziesz miał takiej możliwości bez posiadania swojego numeru seryjnego.  Nie ma potrzeby zachowywania kodu CD, gdyż nie będzie już więcej wykorzystany. Natomiast należy zachować kod aktywacyjny, stworzony podczas aktywacji i instalacji programu ZBrush.

WAŻNE! Użytkownicy systemów operacyjnych Windows proszeni są o to, aby przy pierwszym uruchomieniu programu ZBrush, uruchamić go jako administrator.

 

INSTALACJA PROGRAMU ZBRUSH

Przy pobieraniu programu, większość komputerów automatycznie montuje plik .DMG. Jeśli u  Ciebie instalator nie uruchamia się automatycznie, w łatwy sposób można zlokalizować plik instalacyjny i poprzez dwukrotne kliknięcie na nim lewym przyciskiem myszy należy go uruchomić.  W obu przypadkach zostaniesz poprowadzony krok po kroku przez cały proces instalacyjny.

 

AKTUALIZOWANIE PROGRAMU ZBRUSH

 Po zainstalowaniu programu pojawi się aplikacja ZUpgrader w folderze z główną zawartością plików. Warto czasami uruchamiać upgrader w celu sprawdzenia dostępnych aktualizacji.  Może zawierać aktualizacje samego programu Zbrush, jak też jego pluginów, dokumentacji itp. Jeśli wykryje jakiekolwiek dostępne, nowe aktualizacje to pobierze, a następnie zainstaluje je  automatycznie.

 

AKTYWACJA PROGRAMU ZBRUSH

Zbrush może być aktywowany online, przez e-mail lub przez telefon. Aktywacja online jest najszybszą metodą. Aktywacja poprzez telefon jest dostępna tylko wtedy, gdy nie masz dostępu do Internetu.

Wybierz opcję „Web Activation”, która uruchomi Twoją przeglądarkę internetową na stronie, na której należy uzupełnić dane: numer seryjny programu, adres mailowy i opis komputera. Wcześniej potwierdź warunki umowy. Twoim numerem seryjnym będzie numer Zbrush’a, który otrzymałeś po użyciu linku na samym początku tej instrukcji.

 

Adres mailowy który należy użyć podczas aktywacji to ten, który wykorzystałeś podczas rejestracji.

Przy opisie komputera, należy użyć czegokolwiek, co chcesz, aby zidentyfikować konkretny komputer podczas aktywacji. W ten sposób będziesz mógł rozpoznać dany sprzęt jeśli będziesz chciał mieć w przyszłości swoją listę aktywacji.

 Jeszcze zatwierdzenie wcześniej wpisanych danych:

a)      a) Jeśli aktywacja odbywa się po raz pierwszy na tym komputerze.

 

a)      Jeśli jest to reaktywacja bądź upgrade programu na tym komputerze.

a)      Otrzymany kod, który należy następnie wpisać w żądane miejsce w programie.

Po przejściu przez instrukcję aktywacyjną produktu, ZBrush zostanie natychmiast uruchomiony. Jeśli będziesz aktywował program online, to otrzymasz kod aktywacyjny w swojej przeglądarce, skąd będziesz mógł skopiować i wkleić go ponownie w programie ZBrush, aby zakończyć swoją aktywację. Dla aktywacji internetowej jak i telefonicznej otrzymasz również maila z kopią Twojego kodu aktywacyjnego. Za każdym razem kiedy będziesz chciał reaktywować ZBrush musisz zacząć cały proces aktywacyjny od nowa (zarówno przy metodzie aktywacyjnej drogą internetową, jak i telefoniczną).  

Jeśli Twój komputer nie ma dostępu do Internetu, rekomendujemy sposób aktywacji programu poprzez telefon, gdzie trzeba następnie skopiować otrzymany kod.  W drugiej kolejności należy z jakiegokolwiek komputera z dostępem do Internetu zatwierdzić tzw. „Support ticket” na stronie https://support.pixologic.com. Proszę wybrać dział „Licensing and Activation”, a następnie wpisać podany wcześniej kod w wyznaczonym miejscu „Phone Activation Request”. Potem należy wpisać swoje dane, adres mailowy oraz numer seryjny programu ZBrush wraz z żądanym kodem z ZBrush’a. Nasz zespół stworzy Twój kod aktywacyjny i prześle go z powrotem na Twoją skrzynkę mailową. W dalszej kolejności możesz już użyć tego kodu aktywacyjnego i dokończyć proces aktywacji programu ZBrush.