Gry video

 

tworzenie gier zbrush

– Stwórz nowy wymiar gier z Zbrush –

 

Gracze to jedni z najbardziej wymagających konsumentów sztuki cyfrowej. Liczą na realistyczne, bogate efekty wizualne, niesamowite, charakterystyczne postaci 3D oraz stworzenie wspaniałego otoczenia bez wpływu na prędkość odtwarzania gry. Niezależnie od sposobu odtwarzania gry – na komputerze domowym lub dowolnej konsoli typu Next-Gen, gracze doceniają wysoką jakość. Dlatego wraz z każdą nową, oczekiwaną edycją gry ich wymagania rosną. ZBrush potrafi sprostać takim wyzwaniom. Artysta 3D ma możliwość stworzenia zapierającego dech w piersiach realizmu i zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia w programie ZBrush. Każdy szczegół ​​na ekranie gry video, każda scena 3D, każdy aspekt świata wirtualnego w środowisku gry, postaci 3D czy pojazdów może być generowany przez ZBrush. Program służy także do edycji i poprawy modeli 3D wytwarzanych w innych pakietach programów 3D. 

Z pomocą programu ZBrush, artyści mogą naszkicować w 3 wymiarach  swoje pomysły. Zaczynając od podstawowych form jak glina czy ZSphera, lub poprzez ZSketches, dzięki którym można stworzyć koncepcję przestrzeni w mniej niż godzinę. Cyfrowe makiety postaci 3D mogą być realizowane w tej samej ilości czasu, który jest potrzebny do opracowania szkicu na papierze. Dyrektorzy artystyczni mogą więc szybko zobaczyć wyniki. Odzież i zbroje mogą być pozyskiwane bezpośrednio z powierzchni siatki. Stosując Surface Noise oraz cyfrowe narzędzia rzeźbiarskie, realistyczne obrażenia mogą być dodawane do rekwizytów i środowisk. ZBrush nie nakłada żadnych ograniczeń i sprzyja Twojej kreatywności. 

Narzędzie PolyPaint zostało przystosowane, aby umożliwić Ci malowanie modelu cyfrowego tak, jak rzeczywistego obiektu. Stworzenie tekstury UV może mieć miejsce w dowolnym momencie projektowania bez wpływu na prace, które zostały już wykonane. Zmień UVs, kiedy tego potrzebujesz bez wpływu na tekstury – nie musisz martwić się o jej rozciąganie lub widoczność szwów. Polypainting może być konwertowany do map tekstur na żądanie (i odwrotnie),  mapy są eksportowane do użytku z modelem w programie do animacji 3D.

ZBrush może pracować jednocześnie z Twoim ulubionym programem graficznym tzn. Adobe Photoshop lub Corel Painter. Korzystając z darmowego plug-inu ZApplink możesz wysłać model 3D do programu graficznego, używać ulubionych pędzli i technik, a następnie wrócić ponownie do wersji edytowanej w ZBrush. 

ZBrush używa normalnej technologii mapowania do stworzenia wysokiej rozdzielczości fragmentów gęstej siatki przy niskich rozdzielczościach modelu w środowisku gier wideo. Oznacza to, że szybkie przetworzenie wymagane przez konsolę do gier video nie jest utrudnione przez kontakt z milionami wielokątów.  

Pozostałe narzędzia ZBrush, takie jak darmowy plug-in Decimation Master mogą zoptymalizować gęstą siatkę. Stwarza to „lżejszą” wersję modelu, który zachowuje wszystkie wyrzeźbione szczegóły. 

Wszystkie wiodące studia gier wideo korzystają z programu ZBrush. 

Dzięki różnorodnym możliwościom i zaawansowanym funkcjom oszczędzającym czas, ZBrush został uznany jako cenne narzędzie do produkcji przez najlepsze na świecie Studia Gier Video. Twoje ulubione gry video to postaci 3D i rekwizyty opracowane w ZBrush. 

Oto wybrane studia pracujące w ZBrush: Epic Games, BioWare, Electronic Arts, Ubisoft, Square Enix, Crytek, Sega, Naughty Dog, Namco, Sony Online Entertainment, Midway, Turbine, Cryptic Studios, NCsoft, Funcom. Jest ich o wiele więcej! 

postacie do gier ZBrush