Kup ZBrush

 

KATEGORIE PRODUKTÓW ZBRUSH:

 

LICENCJA JEDNOSTANOWISKOWA

Każdy egzemplarz Zbrush posiada unikalny numer seryjny, który jest przypisany do jednego użytkownika. ZBrush może być aktywowany przez internet, e-mail lub telefonicznie. Internetowa dezaktywacja jest również dostępna z poziomu oprogramowania, dzięki czemu można łatwo przenieść ZBrush między komputerami. Pojedynczy egzemplarz posiada opcję „Home Use”, która pozwala na zainstalowanie i aktywowanie oprogramowania na dwóch komputerach (np. laptop lub komputer stacjonarny), pod warunkiem, że nie są uruchamiane w tym samym czasie. 

ZBrush jest przeznaczony na komputery PC lub Mac. Jeśli jesteś prywatnym użytkownikiem (nie firmą) i zamierzasz uruchomić ZBrush na obu platformach, Pixologic oferuje 50% zniżki na drugą (cross-platform) licencję. Ta opcja jest dostępna tylko dla użytkowników indywidualnych. Drugi egzemplarz nie może być udostępniony innemu użytkownikowi. Rabat nie jest dostępny dla firm.

LICENCJA ROZSZERZONA

To idealne rozwiązanie dla organizacji, w których ci sami artyści codziennie używają ZBrush lub tam, gdzie niektóre komputery nie mogą być stale podłączone do sieci firmowej. Licencja ta wykorzystuje pojedynczy klucz seryjny do wielokrotnej aktywacji  równej liczbie stanowisk zakupionych. Jest to licencja node-locked, co oznacza, że ​​musi on zostać aktywowany online w komputerze, na którym użytkownik będzie pracował. Internetowa dezaktywacja dostępna jest również z poziomu oprogramowania, dzięki czemu można łatwo przenieść ZBrush między komputerami, ile potrzeba, bez odinstalowywania. Licencja przeznaczona jest na pięć lub więcej miejsc. Inne miejsca mogą być dodawane w dowolnej ilości, w dowolnym momencie. Specjalna oferta cenowa jest dostępna dla 10 lub więcej stanowisk. Platformy nie mogą być mieszane. Licencje na Mac i PC muszą być zakupione oddzielnie.

LICENCJA ZAMIENNA

Licencja jest idealnym rozwiązaniem dla organizacji, które muszą uruchomić ZBrush w każdej chwili z dowolnego miejsca w sieci. Licencja ta umożliwia korzystanie z serwera licencji, zainstalowanego na jednym z komputerów w sieci. Klient ZBrush może następnie zainstalować na dowolnym lub wszystkich urządzeniach podłączonych do sieci. Gdy każdy użytkownik uruchamia ZBrush, sprawdza z serwerem,  czy stanowisko jest dostępne. Serwer umożliwia  jednocześnie wielu użytkownikom równą liczbie miejsc zakupionych. Jeżeli liczba użytkowników korzystających z oprogramowania jest równa liczbie zakupionych miejsc, żaden z  dodatkowych użytkowników nie może uruchomić ZBrush, dopóki ktoś inny nie zamknie aplikacji. Licencje ta przeznaczona jest na 10 lub więcej stanowisk. Inne miejsca mogą być dodawane w dowolnej ilości, w dowolnym momencie. Platformy mogą być mieszane, zarówno komputery PC i Mac komunikują się z klientami tego samego serwera licencji. 

 

LICENCJA AKADEMICKA I EDUKACYJNA

Dostępne są dwa rodzaje rabatów dla licencji edukacyjnej ZBrush w zależności od potrzeb: 

Indywidualni studenci i wykładowcy mogą otrzymać zniżkę na pojedynczą licencję programu ZBrush. Ta wersja programu jest w pełni funkcjonalna, bez znaków wodnych lub innych ograniczeń. Jedynym ograniczeniem jest wykorzystywane ZBrush wyłącznie w celach niekomercyjnych. Indywidualna licencja akademicka może być rozbudowany przez do pełnej licencji komercyjnej w dowolnym momencie, otrzymując rabat w wysokości 50% od aktualnej ceny handlowej w momencie aktualizacji. 

 

WYMAGANIA SYSTEMOWE:

 

ZBrush 4R7-WINDOWS 

Rekomendowane:

OS: Windows Vista, Windows 7/8 32/64-bit

CPU: Pentium D lub nowszy (lub równoważny AMD Athlon 64 X2 lub nowszy) –

opcjonalnie: multithreading albo hyperthreading 

RAM: 2048MB (4096MB dla pracy z siatką z wieloma milionami elementów)

HDD: 16GB

Pen Tablet: Wacom

Monitor: 1280×1024 lub więcej (32- bits)

 

Minimalne wymagania:

OS: Windows Vista lub nowszy

CPU: P4 lub AMD Opteron lub Athlon64 Processor (musi posiadać SSE2 : Streaming SIMD Extensions 2)

RAM: 1024MB (2048 MB rekomendowana)

Monitor: 1024×768 (32- bits)

 

 

ZBrush 4R7-MAC

 

OS: Mac OSX 10.6 lub nowszy

CPU: Intel Macintosh

RAM: 2048 MB

HDD: 16GB

Pen Tablet: Wacom

Monitor: 1280×1024

 

 

 

INSTRUKCJA AKTUALIZACJI WERSJI 4R7:

 

1. Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem ZBrush możesz dokonać aktualizacji swojej wersji bezpłatnie.

2. Aktualizacja wymaga zastosowania pełnego instalatora. Do pobrania TUTAJ. W tym przypadku nie można skorzystać z funkcji automatycznej aktualizacji.

3. Jeśli posiadasz wersję ZBrush 3.5 lub niższą będziesz potrzebować nowego klucza seryjnego. W tym celu wyślij Support Ticket TUTAJ

Wraz z najnowszą wersją 4R7 zostaje zainstalowana pełna dokumentacja tej wersji. Katalog z dokumentacją znajdziesz w katalogu instalacyjnym ZBrush w formacie PDF. Dokumentacja online jest dostępna na stronie producenta: docs.pixologic.com. 

 

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ODNOŚNIE INSTALACJI I AKTUALIZACJI PROGRAMU ZBRUSH PONIŻEJ:

 

Proszę skorzystać z linku podanego poniżej, aby zarejestrować i ściągnąć licencję programu Zbrush Windows Academic: https://pixologic.com/CDTeraz będziesz poproszony o wpisanie kodu CD

(kod jest ważny jednorazowo. Następnie otrzymasz email zawierający informacje odnośnie Twojego konta. Proszę zachować ten email.)

Po kliknięciu przycisku „Submit” strona zaktualizuje się, a następnie zostaniesz poproszony o wpisanie swojego adresu mailowego powiązanego z kontem.  Po wpisaniu swojego adresu mailowego strona zaktualizuje się i będzie widoczna dana wersja Zbrush’a. Przed kontynuowaniem, proszę się upewnić co do dobrze wybranej platformy (Win). Zostaniesz również poproszony o swoje osobiste dane. Jeżeli już posiadasz konto na wsparciu (Support account),  to informacje zostaną automatycznie do Ciebie dopasowane.  Przed przystąpieniem do dalszego procesu należy się upewnić, iż wszystkie informacje są poprawne. Jeśli nie posiadasz konta wsparcia, niezbędne będzie wypełnienie wszystkich informacji przed dalszym kontynuowaniem procesu aktywacji.

Aby zakończyć ten etap wciśnij ikonę „Register Zbrush & Generate Serial Key”.

Teraz otrzymasz swój numer seryjny programu. Ta informacja zostanie również wysłana do ciebie mailem, razem z linkiem do pobrania ZBrush’a. Od tego punktu będziesz mógł zainstalować program, a następnie go aktywować.

PROSZĘ ZAPISAĆ SWÓJ NUMER SERYJNY!  Gdybyś chciał w przyszłości zainstalować ZBrush ponownie, nie będziesz miał takiej możliwości bez posiadania swojego numeru seryjnego.  Nie ma potrzeby zachowywania kodu CD, gdyż nie będzie już więcej wykorzystywany.  Inaczej jest właśnie z kodem aktywacyjnym, stworzonym podczas aktywacji i instalacji programu ZBrush.

WAŻNE! Użytkownicy systemów operacyjnych Windows proszeni są o to, aby przy pierwszym uruchomieniu programu ZBrush, uruchamiać go jako administrator.

 

ISTALACJA PROGRAMU ZBRUSH

Przy pobieraniu programu, większość komputerów automatycznie montuje plik .DMG. Jeśli u  Ciebie instalator nie uruchamia się automatycznie, w łatwy sposób można zlokalizować plik instalacyjny i poprzez dwukrotne kliknięcie na niego lewym przyciskiem myszy go uruchomić.  W obu przypadkach, zostaniesz następnie poprowadzony krok po kroku przez proces instalacyjny.

 

AKTUALIZOWANIE PROGRAMU ZBRUSH

Po zainstalowaniu programu pojawi się aplikacja ZUpgrader w folderze z główną zawartością plików. Warto czasami uruchamiać upgrader w celu sprawdzenia dostępnych aktualizacji.  Może zawierać aktualizacje samego Zbrush’a jak też jego pluginów, dokumentacji itp. Jeśli wykryje jakiekolwiek dostępne, nowe aktualizacje to pobierze je, a następnie zainstaluje automatycznie.

 

AKTYWACJA PROGRAMU ZBRUSH

Zbrush może być aktywowany online, przez e-mail lub przez telefon. Aktywacja online jest najszybszą metodą. Aktywacja poprzez telefon jest dostępna tylko wtedy, kiedy nie masz dostępu do Internetu.

 

Wybierz opcję „Web Activation”, która uruchomi Twoją przeglądarkę internetową na stronie, na której będziesz musiał uzupełnić dane: numer seryjny programu, adres mailowy i opis komputera. Wcześniej potwierdź warunki umowy. Twoim numerem seryjnym będzie numer Zbrush’a, który otrzymałeś po użyciu linku na samym początku tej instrukcji.